Vyberte stránku

Proč oranžová? Noo, je to mimo jiné, barva stužek pro zvýšení povědomí o roztroušené skleróze. Je to už 5 měsíců. co se s ní učím žít a tak bych Vám chtěla přiblížit, jak některé věci vypadají nebo do jakých úžasných situací se dostávám. Zároveň, kdybyste někdo věděl nějaký vychytávky na lepší zapamatování si věcí, na to, vzpomenout si, co přesně jste chtěli říct, udělat a hlavně u mluveného překladu nezapomenout, co dotyčný říkal na začátku věty, budu ráda :D.

dff74f9a586ea81341af160065c30550

via www.pinterest.com, jako všechny další

  • Všichni si furt myslí, že jste líní. A jako jo, neříkám, že jsem někdy byla hyperaktivní, především na domácí práce, ale občas jsem FAKT unavená. Jsem schopná usnout skoro všude. V tramvaji, u počítače, ve škole. Nechci se vymlouvat, ale je to tak. Hlavně po jídle jsem naprosto KO. A po práci. A není to výmluva na to, nemuset mýt nádobí. Jediný čas, kdy se mi nechce spát je, když si konečně lehnu do postele.

  dd3e1343dd0242129ec9ef23a58123dd

  • Když si něco nenapíšu, existuje vysoká pravděpodobnost, že to zapomenu. Blbý je, když se zapomenu podívat do diáře.
  • Nemám malou slovní zásobu, jen si často nemůžu vzpomenout, jaký je to slovo, co chci říct. O to blbější je, když musím furt fungovat ve více jazycích a nemůžu si na slovo vzpomenout v žádným z nich. Jo, taky umím česky. I gramatiku. Ale občas se to prostě ve zprávě vyrojí špatně, stejně jako když slovem „cibule“  vlastně myslím „rajče“ nebo „cizrna“

 

563c4bc9af03474887387f0379d6a900

 

  • Nečumím na tebe blbě schválně ( většinou), pokud je zrovna teplo nebo jsem po nějaký náročný aktivitě, tak mě často bolí oči a snažím se zaostřit.
  • Nechci rozbít byt. Občas se mi nedaří věci zkoordinovat tak, jak bych chtěla a tak cinkám o stěnu, sprchu, umyvadlo. Pardooon ( hlavně Káji, promin).
  • Co se u mě ale krom věčný únavy projevuje nejvíc, jsou výkyvy nálad. Vždy jsem byla trošku víc náladová, ale teď je to mazec. Jsem schopná se smát relativní blbosti klidně 10 minut, opravdu nahlas, a kdekoli. Takže vždycky doufám, že mě něco nerozesměje v práci nebo někde po cestě, to budu asi vypadat jako blázen. Stejně to je s brekem. Předevčírem jsme řešili, jestli jedna naše myška není ve výsledku kluk ( naštěstí není) a no a brek jak Niagáry, žejo! Že teď už nikdy nebude moc být se svýma kámoškama, protože bychom měli potkyšů za chvíli padesát. Brečela jsem asi půl hodiny. Tahle moje přecitlivělost taky napomáhá tomu, proč se teď snažím kupovat všechno přírodní, etický, netestovaný na zvířatech a šetřit životní prostředí. Prostě se podívám na jakýkoli zvířátko a chce se mi brečet, jak můžeme být my, lidi tak zlí. Myslet si, že jsem páni tvorstva a že kvůli nám můžou všichni trpět. Taky proto doma teď frčí tenhle song. Si ze mě holt Kája občas dělá srandu, no 😀

https://youtu.be/U7CUjGHP-8M%20

Ve výsledku nejsem o moc jiná, než předtím, trošku jsem sice zpomalila životní tempo, ale zato jím zdravěji, víc cvičím, snažím se lidi okolo víc motivovat a vidět na všem to pozitivní. Doma se teď hodně smějeme mojí nepozornosti a tomu, že je dobře, že nepracuju rukama. myslím, že u všeho je nejdůležitější zůstat v pohodě. Brát nemoc ( jakoukoli) jako fakt, ale ne jako něco, co Vás definuje nebo naopak dělat, že neexistuje, protože Vás to jednou stáhne a bude to horší. Taky si uvědomíte, že spousta věcí není tak důležitá, abyste se z toho měli podělat. Hlavně láska, pokora a sluníčko, žejo.

28703_1298683182808_17949_n

<3 Adri