Vyberte stránku

Před pár týdny jsem psala článek o Slow Fashion, protože ačkoli opravdu, ale opravdu ráda nakupuji, chtěla bych se v tom trochu polepšit a ulehčit jak životnímu prostředí, tak našemu bytu. Krom těch pár principů, který jsem zmiňovala v předchozím článku, bych chtěla zmínit, že kvalita je důležitější, než kvantita. A to nejen, co se oblečení týče.

Nejsem člověk, co by nutně musel mít to nejdražší, ale ráda si za něco připlatím s tím, že vím, že mi to nějakou dobu vydrží. Spoustu věcí mám pěknou řadu let, pořád je nosím a pořád jsou moje nej. A to proto, že jsem do nich investovala.

Kvalitu ale vyhledávám nejen v oblečení, ale také v jídle, v tom jak a kde žiju a tak. Prostě si říkám, že nejsem tak bohatá, abych mohla mít nekvalitní věci. Kvalitní, ale není nutně nejdražší.

No a ani nejsem Buddha, abych uměla fungovat s „nekvalitními“ lidmi. Zní to hnusně, ale je to tak. jestli Vám někdo nesedí, víte, že je falešný, podráží Vás nebo na Vás má negativní vliv, nemusíte se s tím člověkem za každou cenu bavit. Nemusíte být nutně populární a oblíbený mezi všemi, ačkoli i já jsem měla takové období ( hodně dlouhé), kdy jsem to chtěla. Nemusíte mít padesát kluků, stačí jeden, co Vás bude mít rád.

Je mi jasné, že lidi to asi slyší všude okolo a je to takový ohraný kec :D. Ale jako popravdě, budete radši za jedno Ferrari nebo za tisíc favoritů? Já osobně teda moc na auta nejsem, ale kdyby mi někdo dal na výběr, měla bych jasno. No a když si vyberete to jedno Ferrari, předpokládám, že o něj určitě budete pečovat, protože to je něco, čeho si vážíte. Na druhou stranu, ale taky budete respektovat jeho vlastnosti a potřeby, jako že se do něj třeba lije jen diesel a ne benzin, že neni na ježdění po horách a tak.

Proč u auta to dává smysl a u přátelství ne? Proč často upřednostňujeme to být chvíli hvězda obklopená favority, když se na to můžeme vykašlat a mít jedno, dvě Ferrari? Měla jsem štěstí, život mi nabídl pár lidských Ferrari. Mám nejlepší kamarádku už skoro 20 let. Ne, že se známe 20 let, ale opravdu jsme nejlepší kamarádky. Přežily jsme to, že každá žila jinde, v dětských letech. I když se nevidíme několik měsíců, vím, že až se mi zase něco stane nebo mi někdo zlomí srdce, můžu jí zavolat. I uprostřed noci. Motivujeme se navzájem. Ale stejně jako Ferrari má svoje vlastnosti, má je i Šárka. Na něco prostě neni, má sboje negativa a občas mě štve. No a? To je přece normální, ne? Taky jí štvu, chodím všude pozdě a tak, ale přeci Ferrari nevyhodíte kvůli pár blbostem.

12342695_10205153255813202_3859525271846607055_n

Šárky narozeninová tvorba 😀

Stejně to máme ( doufám) s Kájíkem. Radši budu mít svoje Kája Ferrari, než každý týden jiný, i třeba Ford.

Dneska jsem viděla úžasné video o vztazích. Podle některých teorií vztahy kolem nás ovlivňují naše zdraví víc, než strava a cvičení. Věřím, že člověk potřebuje někoho kolem sebe, na koho se může spolehnout. Ale vybírejme si. Nemusíme se nutně zavděčit všem. A taky vím, že třeba kolegové a rodina se nejdou vybrat, ale pokud Vás štvou a nemůžete to změnit, berte je s rezervou. Nenechte si jimi znepříjemnit den a život. Snažte se je víc poznat, často se něco tváří nekvalitně, ale časem zjistíte, jaký máte poklad a něco, co se nám zdá super může být pouze načančaná bída.

 Tak co, chcete Ferrari nebo se spokojíte s ledasčím?