K zamyšlení

Předzvěst jara

Jestli je nějaká věta, kterou Kája bytostně nesnáší, tak je to moje “ Mmm, ve vzduchu už cítím jaro (léto, podzim, doplňte si…)“, pokaždé, když vylezu z baráku. Dneska to ale opravdu nešlo neříct. Venku svítilo sluníčko, byl příjemný, svěží vzduch.

Haha, prý to říkám o každém ročním období, ale za mě teď musím říct, že to, co je venku teď je moje nejoblíbenější. Když se v zimě trošku zvedne teplota, šedivo prosvítí jemný a nenápadný paprsky slunce, ale do toho fouká studeně a dohromady to vytváří takovou hořko-sladkou atmosféru.Já bych to nazvala atmosférou naděje a novýho začátku. Jaro je o zrození a novým životě, ale tahle únorová část se mi líbí asi víc, takový to doufání, že nový začátek už brzy přijde a je cítit ve vzduchu, ačkoli stopy minulosti a studený zimy jsou ještě stále přítomny.

d5cb45774f593cb30ae71e371e9a9d81

Obecně mám ráda tyhle nenápadný okamžiky naděje a změny. Stejně tak, jako konec zimy se mi líbí hodně brzká rána ( asi proto, že jsou pro mě opravdu hooodně vzácná). Zase je tam ten pocit naděje s přicházejícím novým začátkem, kdy všichni ještě spí a venku je chladno, ale slunce se už dere na povrch. Za chvíli začne den, práce a rozruch života, ale teď si ještě svět a příroda užívají poslední momenty odpočinku.

Pamatuji si, kdy jsem si poprvé zamilovala tenhle zvláštní pocit konce zimy. Bylo to pár let zpátky a já se zrovna vrátila z konference v Maďarsku,od, v té době stále zamrzlého, Balatonu. Byla jsem nemocná, usnula jsem ve svém krásné bílém kytičkovaném povlečení a probudily mě jemné paprsky odrážející se na mém oblíbeném Břevnovském klášteře. Od té doby se toho pro mě hodně změnilo, ale na tenhle závan nového začátku jsem se začala těšit každoročně.

468164_3190548518259_155705531_o
onen rok, kdy jsem se zamilovala do konce zimy/začátku jara
545578_3190430715314_778485590_n
Obora Hvězda, 2012

Paradoxně včera v Asii oslavili Nový rok, které mu se taky řiká Spring Festival. To mi krásně symbolizuje, že začátek jara je už někde za dveřmi (plus zas ta moje asijská mánie, žejo).

Možná jsem divná, že řeším takový blbosti a mám z nich radost. Možná vidím naději ve všem. Ale musím přiznat, že za to jsem ráda. Tak sledujte ty krásný paprsky a probouzející se ptáčky kdykoli budete mít možnost a třeba vám pak bude stejně fajn, jako mě 🙂

A příště zase něco hlubšího, slibuji <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.