Vyberte stránku

Nestíhám, nestačím, ale konečně je to tu! Po třech týdnech jaterní diety, řešení diplomky, sarkastických rad mým kamarádkám a navrhování tetovačky jsem se konečně dostala k sepsání článku! A trochu změníme od  ekologicko – popisných příběhů z mého života k motivaci ( no jo, zase) nesedět na zadku a užírat se v tom, že něco nejde! A taky mám sem hodím trošku Rozinky, protože ta tu zatím moc není a  doma už nám přibyly další myšičky 😀

Rosa

Rosa na průzkumu

Břemeno toho, být já, tkví v bezesných nocí kdy jen ležíte, čumíte z okna, nemůžete usnout a přemýšlíte nad životem chrousta, i tím svým. Nad tím, co se událo a co Vás ještě čeká. Tyhle noci miluju a nesnáším zároveň. Vždycky si totiž říkám, jak jsem šťastná a zároveň jak ten život utíká. Půl roku například uteče jako voda, ale pro moje dvě piši myši je to čtvrtina života. To znamená, že o tyhle dvě krásný stvoření brzo přijdu. A sice je mám ráda, ale přeci jen, jsou to „jen“ myšky. Přijdou horší ztráty jako naše babičky a dědečkové. No a já ležím a přemítám, jak uchovat každý moment na věky, každou milou osobu blízko mě na furt. přitom je mi jasné, že je to právě vědomí oné konečnosti, co dělá společné momenty jedinečné. Kdybychom žili navěky, asi by to vše ztratilo kouzlo, nevím. myslím si to.

IMG_3985

Modelka

Proto žiju život naplno, tak jak já chci. Když se v noci vzbudím a je mi smutno, jdu nejbližší chrápající osobě dát pusu a pohladit myšky. Na návštěvě u babči si stejný příběh o tom, jak potkala dědu na cestě na tramvaj, vyslechnu i po tisícáté. A hodně vzpomínám. Na pohled na skalnaté hory z azurového moře, na sváteční oběd v Méknés s Abdullem a jeho rodinou. Na svýho dětskýho psíka Snowieho, na spontánní dovolený a spaní ve vlaku. Všechny tyhle vzpomínky bych chtěla vrátit, ale už by to nebylo stejný. Chci proto žít každou vteřinu, jako by trvala věčně a zároveň byla ta poslední.

nedávno jsem někde četla příběh. Představte si, že se ráno probudíte a na účtu máte 86 400 dolarů, ale nemůžete si z nich nic ušetřit ani převést do dalšího dne. Nemůžete je nikomu darovat. Ráno se objeví a v noci zmizí a tak pořád dokola. Nikdy ale nevíte, jestli ty peníze další den dostanete znovu a kdy přestanou chodit. Jak s nima naložíte? Co s nima uděláte? Být to já, tak cestuju co to jde, užívám si s kamarády a s rodinou, a snažím se udělat lidem lepší svět.

IMG_3850

Jaro je tu!

No a víte, že to tak každý den doopravdy je? Já ty peníze dostávám a vy taky. Ale nejedná se o dolary, ale čas! Každý den dostaneme 84 600 vteřin a nikdy nevíme, jestli je budeme mít zítra znovu. Zhruba jednu třetinu z našeho času dáme tak jako tak na spánek. Jak naložíte s tím zbytkem?

Já se rozhodla být šťastná a nelitovat těch „peněz“. Na smrtelný posteli vzpomínat na spoustu věčně trvajících momentů a nezapomenutelných vzpomínek. A nezapomenutelý můžou být i ty nejobyčejnější momenty.