Vyberte stránku

Kdo jsem?

Čauky, tak Vás tady vítám a jsem ráda, že jste mě navštívili. Jmenuji se Adri. Zatím mi je ještě dvacet a něco a kdo jsem? Miluji moře. Nejvíc ty jeho velký příšerky jako žraloky a velryby. Ale i ty menší, chobotnice, rybky… prostě všechno. Protože voda je můj lék. Taky jsem myší máma. Mám doma osm potkaních holek a taky  dva pouštní kluky.  Jsem taky srdcem ( a ok, trochu i genetikou) holka z pouště, co má ráda záhady, hluboký povídání o všem a o ničem a má řešení každého problému :D. Před časem se mi obrátil svět naruby, když jsem jednou nemohla vstát od psaní úkolu. Ne proto, že by byl tak super, ale proto, že to prostě nešlo. Od té doby beru život jinak. Vím, že peníze mi štěstí nekoupí. Vím, že náš čas je omezený. Vím, že radovat se jde z maličkostí. Snažím se tedy mít míň a žít víc. Objevovat svět, daleký i blízký. Kultury doma a v dáli. Svět v kapce vody i za hranicemi naší galaxie. Vidět štěstí, co mám na dlani, ale i si jít za svými cíli. A tímto bych Vás chtěla pozvat do mého světa.

Míň mít, víc žít

V čase, kdy začíná tento blog, se v mém životě udála spousta událostí, o kterých se zde dočtete. Jedna z hlavních myšlenek, která se mne od té doby drží je, že se nepotřebujeme obklopovat hordami a hordami materiálních věcí, abychom byli šťastni. Stejně nás nové tričko neudělá hezčí, když se tak sami necítíme. Nové auto z nás neudělá většího frajera. Celkově se lidstvo dostalo do fáze, kdy každý má všechno, ať už si na to ušetří nebo si peníze půjčí. A Svět se tak topí ve věcech. Neříkám, že si nic nekupuji a někdo by taky mohl říci, že si kupuji samé drahé věci, ale rozhodla jsem se své peníze a především čas, investovat do zážitků a nikoli do vlastnictví. V této sekci tak můžete najít, jak se snažím to dělat.

Roztroušená skleroza

Od prosince 2015 do mého života vstoupila jedna známá, která z něj bohužel nikdy neodejde. Jmenuje se roztroušená skleróza. Čas od času od té doby dostávám pár dotazů ohledně života s RS, ať už od nově diagnostikovaný, či od jejich blízkých či nápadníků a tak jsem si řekla, že by bylo fajn občas popsat, jak život s touhle potvůrkou probíhá. Jaká je léčba, co mě osobně pomáhá. Určitě nejdůležitější však je, HLAVNĚ ZŮSTAT V KLIDU!