Vyberte stránku

Ahoy ahoy! Snad se máte všichni moc fajn. Zvládáte vedro a tak dále. Sice mám v plánu vytvořit jeden osobnější příspěvek, ale našla jsem rozepsaný tento, ve kterém chci vyzdvihnout jeden můj oblíbený eshop. Jelikož je ale svět internetu rychlý jak blesk, jsem si jista, že mnoho z Vás už jej zná. Zároveň nyní i drogerie jako třeba DM nebo firmy kosik.cz a rohlik.cz nabízejí ekologické produkty, takže se šetrnější žití už stává běžnějším ( což je dobře), ale přeji jen… hodím sem ty svoje pomocníky, kdyby někdo hledal konkrétnější doporučení:)

Proto teď tedy přichází na řadu…..krom nový klece, která nikoho nezajímá, ale aspoň mi z ní jedna zlobivá fazole neleze.. dva čistící prostředky, které doma používám a nemůžu si je vynachválit jeden. Jeden takový univerzální a jeden na praní :). Chtěla jsem Vám jich dát víc, ale koukám, že momentálně nemám fotky 😀 Takže později a dřív, než za půl roku!!!! Na mou duši, na psí uši!!

Čistíme s Econeou

Ty dva produkty, o kterých budu nyní psát, jsem koupila na eshopu econea, ale dají se sehnat i ve spoustě jiných. Econea na mě však umí hezky cílit reklamu 😀 a tak je většina mých nákupů odtamtud.

Prostředek na praní ( detergent?) jsem viděla prvně u v předchozím článku zmiňované Signe z Uselesswardrobe. Protože však Signe mluvila hlavně o Boi D prostředku Nappy Fresh ( ten už mám taky :)), který je pro kojence a změkčuje, zkusila jsem alternativu pro nás aktuálnější a to je odstraňovač skvrn Laundry Bleach. No divila jsem se, ale opravdu, opravdu, opravdu(!!!!)oblečení i na svých 40 stupňů a 20 minut vyndavám bílé a beze skvrn. Co je ale blbé je, že jsem jednou tento odstraňovat dala na tmavé oblečení a tam mi u pár méně kvalitních kousků vyžral černou do červena, tak tmavé hadry z levnějších obchodů už s tím prát nebudu. Možná to ale nebylo tímhle čistidlem nýbrž prostě kvalitou oblečení. Kdo ví?

Only Eco čistič oken jsem kupodivu neobjevila nikde na blogu, insta nebo tak, ale prostě jsem potřebovala nový prostředek na zrcadla a nechtěla jsem konvenční chemii. A řeknu Vám, to je zázrak! Já mám lesklá zrcadla, že to ani možný není. Okna už ne tak, ale to jsem totiž byla líná :D. prostě jediná nevýhoda, že to nečistí úplně samo bez mého přičinění.

Co týden mi chodí od econea newsletter s novinkami, zajímavými články z oblasti ekologie ( ten můj zrzek nesnáší škatulkování, ale to slovo prostě obsáhne spoustu věcí), teď je třeba jedním z témat opalování. Já bych uvítala tip na to, jak zužitkovat slupky z ovoce a jak ještě víc šetřit vodu.

Moc mě těší, že se naše Země, klima, fauna… stávají mainstreamovějším tématem, především u nás v Evropě. Z práce bohužel vidím, že ne ve všech zemích tomu tak je, ale snad se k tomu nějakým dialogem také brzy dostanou…. to už je na jiný článek a každý na to může mít svůj názor. A ostatně, i v Česku mimo města to s tím tříděním, neplýtváním a podobně také není nejslavnější, co si budeme nalhávat.